Fórum Citroeny.cz
http://www.citroeny.cz/forum/

Jumpy málo topí
http://www.citroeny.cz/forum/viewtopic.php?f=124&t=12114
Stránka 1 z 1

Autor:  adamis [ sob 19. led 2019 21:25:16 ]
Předmět příspěvku:  Jumpy málo topí

Koupil jsem před rokem Jumpy Atlante 9 míst. Od začátku málo topí, v servisu mi vyměnili termostat, radiátor a rozebrali celou palubku, aby zjistili, že klapky běží 100%ně...
Jejich závěr - je to moc velký prostor, to se nevytopí! HAHAHA
Mám to nastavené na HI, a když jedu tak 50km, trochu se to ohřeje, že se dá vydržet, ale v jiných autech se musí topení stahovat.
Co vy na to, kamarádi??

Autor:  Marc159 [ úte 05. úno 2019 11:38:32 ]
Předmět příspěvku:  Re: Jumpy málo topí

Co teplota motoru?

Autor:  adamis [ úte 05. úno 2019 11:42:30 ]
Předmět příspěvku:  Re: Jumpy málo topí

Mezi 80-90
Teď nastalo zlepšení, když jsem zapnul zadní topení. V tom servisu mi řekli, že vzadu to netopí, že to je jenom klima na léto. Topí to!

Autor:  Marc159 [ úte 05. úno 2019 13:07:23 ]
Předmět příspěvku:  Re: Jumpy málo topí

Já mám vzadu vpravo dole (za bočními posuvnými dveřmi) mřížku, za kterou je zřejmě kalorifer a ventilátor. Ten lze ovládat na stropě první řady spolujezdců a zapíná se na ovládání klimy u řidiče. Ale i když jto vzadu nezapínám, tak to topí dobře. Funguje ti nezávislé topení? Vím, že samotný motor s tím má problém, proto je standardně instalované webasto, které v nízkých teplotách motor přihřívá. Vím, že pokud nefunguje, tak je problém auto odpadním teplem z motoru vytopit. Když to zítra ráno nastartuješ, po minutě vypneš a neuslyšíš bufik, tak bude problém tam.. :)

Autor:  adamis [ úte 05. úno 2019 13:28:33 ]
Předmět příspěvku:  Re: Jumpy málo topí

Jojo, "bufík" mám úplně komplet opravený i se spínáním přes SMS. Stalo mě to kolem 25 tisíc, musela se ve finále vyměnit i ŘJ Webasto...
Ono to teď "tak nějak" topí, víc se tím už nemíním zabývat, stalo mě to jako někoho celé auto...
Hlavně mi fakt pomohlo to zapnutí zadního topení. Možná by to ještě nejak šlo, ale fakt už raději počkám na jaro, léto, podzim... A zimu nějak přežiju.

Autor:  Marc159 [ úte 05. úno 2019 13:46:44 ]
Předmět příspěvku:  Re: Jumpy málo topí

Tak ať se daří. Ale stejně je mi divné, že máš teplotu motoru mezi 80 - 90. Mně to vyleze na 90 a ani se to nehne. To by mohl být problém s termostatem. Jinak u toho topení, pokud máš vyměněný radiátor, klapky fungují jak mají, ventilátor se točí, bufík topí, tak toho moc už nezbývá.

Autor:  Alois [ stř 02. říj 2019 22:52:07 ]
Předmět příspěvku:  Re: Jumpy málo topí

Já mám teplotu motoru taky cca 85°C dle ručičky, ani do kopce, na dálnici naložený v létě více jak 858 mi to nevylezlo a když jsem se díval na nové termostaty tak u toho uvádí teplotu 83°C tak mě zajímá zda opravdu Vám ručička ukazuje 90°C. Mám Jumpy 2012 s výkonem 120kW. Zdá se mi že se i dlouho zahřívá, ale nemohu srovnat mám poprvé tak velké auto. Předek při zahřátí topí bych řekl normálně ale zadek hlavně strop to jak by netopilo jen lehce vlažný vzduch.

Autor:  adamis [ čtv 03. říj 2019 9:40:34 ]
Předmět příspěvku:  Re: Jumpy málo topí

Pozor na věc - celý systém topení a klimatizace u Jumpy je jedna velká záhada a ještě větší neznámá. Ve značkových servisech nevědí vůbec nic!!!
Já jsem zjistil ohledně vytápění a klimošky v kabině toto: nastaví-li se knoflík na stropě na modrou, tak ze stropu fouká studený vzduch. Nastaví-li se na červenou, ze stropu nefouká nic , ale začnou topit dva průduchy v kufru při zemi.

Autor:  Alois [ stř 09. říj 2019 14:16:56 ]
Předmět příspěvku:  Re: Jumpy málo topí

Takže jsem řešil taky to topení ve stropě, a zřejmě to je tak v pořádku, když při nastavení max. otáček a zapnutí klimy, tak studený vzduch fouká ze stropu, pokud otočím na topení tak ze stropu vzduch téměř nejde, ale začne foukat z boku na nohy. Jak to budete zkoušet tak zjistíte vpravo vzadu že ventilátor nemění otáčky při max. otáčkách jen se přesunou klapky a teplo jde na nohy místo na hlavu. Má to i svou logiku raději více topit na nohy a teplo stoupá vzhůru než si nechat topit přímo na obličej a nohy by byly studené, takže beru že to je v pořádku když při přepnutí na teplo jde všechen teplý vzduch dolu na nohy místo ze stropu. Komu to netopí ani dolů a nemá ani teplé hadice vzadu u ventilátoru, tak pak má chybu asi ve ventilu co je pod vozidlem v místě řidiče. Akorát stále nevím při jaké teplotě spíná přídavné topení a na jaký snímač to je napojeno a kde ten snímač je.
díky ;)

Stránka 1 z 1 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/